      Pendant lamp VINTAJ12 E27
      Home
      —
      Catalog
      —
      Indoor lighting
      Track Lighting SystemsOutdoor lightingMagic fansAccessoriesSale and Discounts
      Single pendants
      —Pendant lamp VINTAJ12 E27
      Pendant lamp VINTAJ12 E27
      Pendant lamp VINTAJ12 E27
      Pendant lamp VINTAJ12 E27
      Pendant lamp VINTAJ12 E27
      Pendant lamp VINTAJ12 E27
      -15%
      Dispatching: 2 DAYS
      In stock
      Found cheaper?
      Product code: VINTAJ12
      Model: VINTAJ12
      Calculate delivery
      Delivery info
      • Technical information
      • Description
      • Availability
      • Payment
      • Delivery
      Brand name
      CLA Lighting
      Style
      Traditional
      Material
      Glass, PVC, Metal
      Colour
      black
      Glass colour
      clear
      Dimensions
      D140 H330 H2000 mm
      Globe type
      E27
      Globe Quantity
      1
      Globe Included
      0
      Voltage
      220-240V AC
      IP rating
      20
      Wattage Max (W)
      40
      Product Weight (kg)
      0.96
      Warranty (month)
      12
      Shade Outer: Glass; Cable/Susp: Pvc; Canopy: Metal;
      The price displayed for products on this website represents the total price, including GST.
      You can make a purchase in-store using cash payment or MasterCard, Visa.
      You can make a purchase online or in store using bank transfer to the specified account.
      In store pick up – free of charge.
      Compatible globes
      Globe KEY GLS 8W E27 12V 5K
      Globe KEY GLS 8W E27 12V 5K
      In stock
      Price Options
      Details
      Add to cartIn shopping cart
      Globe KEY GLS 8W E27 12V 3K
      Globe KEY GLS 8W E27 12V 3K
      Price Options
      Details
      Add to cartIn shopping cart
      Globe KEY GLS 12W 240V TRIC DIM E27